У Тернопільському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки під час моніторингового візиту представники Офісу омбудсмена зафіксували низку можливих порушень прав громадян.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, на момент перевірки в приміщенні перебували близько 28 людей. Із них 17 звернулися до представників омбудсмена зі скаргами щодо можливих порушень їхніх прав.
Лубінець заявив, що під час перевірки виявили також представника, який здійснював нагляд за мобілізованими та перебував у стані алкогольного сп'яніння.
«Те, що ми побачили, обурює: наглядач за мобілізованими перебував у стані алкогольного сп’яніння. Рівень алкоголю в його крові майже у сім разів перевищував допустиму норму» — Дмитро Лубінець.
Під час конфіденційного спілкування люди повідомили представникам омбудсмена про можливі порушення під час мобілізаційних заходів, неналежне оформлення документів та недотримання вимог під час проходження військово-лікарської комісії.
За словами Лубінця, після втручання Офісу омбудсмена з приміщення ТЦК відпустили п'ятьох осіб. До їхніх військово-облікових документів внесли зміни щодо зняття з військового обліку.
«Найпоказовіше у цій ситуації те, що за результатами втручання команда Офісу Омбудсмана звільнила п’ятьох людей. Їх відпустили з приміщення ТЦК та СП, а до їхніх військово-облікових даних внесли відповідні зміни щодо зняття з військового обліку» — Дмитро Лубінець.
Серед звільнених, за даними омбудсмена, був чоловік із довічною інвалідністю II групи з дитинства, двоє людей із психічними розладами, а також двоє чоловіків, яким до досягнення 60-річного віку залишалося близько шести місяців.
