У трьох українських річках виявили залишки препаратів для лікування COVID-19

Екологи нещодавно перевірили воду Дніпра, Дністра та Сіверського Дінця на вміст забруднювальних речовин.

Під час цільового скринінгу у воді головних річок країни виявили залишки препаратів для лікування COVID-19.

Про це заявив, Михайло Хорєв, заступника міністра екології та природних ресурсів України в інтерв'ю каналу «Дом».

За його словами, у воді цих річок виявили велику кількість цинку, пестициди, метали, а також фармпрепарати. Водночас у воді майже не виявили ртуті.

«Ковідних препаратів дуже багато. Те, що входить саме до «ковідного» протоколу, саме ці речовини зараз у нас у воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди», — сказав він.

Хорєв також пояснив, як залишки препаратів для лікування COVID-19 та інших ліків потрапляють у річкову воду.

«Звідки беруться? Ми з вами вживаємо якісь таблетки, якісь уколи тощо, це все виводитися з організму й рано чи пізно потрапляє у водний об'єкт», — зазначив заступник міністра.

Однак вміст COVID-препаратів у воді, як сказав Хорєв, не є особливістю України. Така ж ситуація зараз спостерігається і у річках Європи.

«Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються у воді — це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди... У Європі є й хороші модернізовані очисні споруди, але є й старі», — додав він.

Крім того, екологи з'ясували, що в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку, пестицидів і металів. При цьому в воді фактично немає ртуті.

Отрутохімікати, важкі метали і мор риби. Аудитори назвали екологічний стан Дніпра катастрофічним