У Туреччині через жахливі лісові пожежі евакуюють туристів з готелів. Влада повідомляє про диверсію
Getty Images

В Туреччині евакуювали туристів з пляжів на південному заході країни, де лютують лісові пожежі, які вже загрожують готелям та оселям.

За інформацією місцевих ЗМІ, щоб захистити туристів, використовують судна берегової охорони Туреччини, яким на допомогу прийшли приватні човни та яхти.

Загалом йшлося про майже сотню окремих пожеж поблизу курортів та селищ на узбережжі Середземного та Егейського морів.

За словами влади, всі пожежі, окрім 10, зараз під контролем.

Місцеві ЗМІ опублікували драматичні кадри, на яких видно, як люди зі своїми речами тікають з небезпечного району, коли до міста з гори, вкритої лісом, швидко наближається пожежа. 

 

 

Хто вчинив підпал лісів у Туреччині

28 липня лісові пожежі поширилися в південно-західних регіонах Туреччини, зокрема провінціях Анталія, Адана, Мерсін і Мугла, які є популярними напрямками для відпочинку українських туристів.

Пожежі вже забрали життя шести людей.

31 липня Реджеп Тайїп Ердоган, президент Туреччини, заявив про затримання у турецькій провінції Мугла підозрюваного у підпалі лісів.

«Є один затриманий в Міласі. Якщо це диверсія, то покарати винних — наш обов'язок», — сказав Ердоган, виступаючи у кризовому центрі.

Також він облетів райони пожеж на вертольоті і зустрівся з місцевими жителями.

І пообіцяв протягом року відбудувати будинки постраждалих, а також повідомив про виділення близько $6 млн їм на допомогу.

У гасінні пожеж взяли участь авіасили з України, Росії, Ірану та Азербайджану.

У турецькому Мармарисі почалася евакуація туристів через лісову пожежу (відео)