У Туреччині рятувальники витягли з-під завалів трирічну дівчинку і 70-річного чоловіка
DAILY SABAH

Майже три дні пройшло після потужного землетрусу в регіоні Егейського моря, в результаті якого загинула 81 особа.

Двоє підлітків загинули на грецькому острові Самос, цитує Reuters заяву влади.

Рятувальники все ще працюють у восьми будівлях в місті Ізмір на заході Туреччини. Це третє за величиною місто Туреччини. П’ятничний землетрус є найсильнішим у Туреччині протягом майже десяти років.

Трирічну дівчинку було врятовано з обваленої будівлі в Ізмірі, заявили чиновники. На телевізійних кадрах видно, як дівчинку Еліф витягують із завалів та несуть рятувальники на ношах до «швидкої допомоги» через 65 годин після землетрусу.

Двох сестер та брата Еліф було врятовано разом із матір'ю в суботу, але одна дитина згодом померла.

«Тисячекратно дякую тобі, Боже мій. Ми вивели нашу маленьку Еліф із житлового будинку», — написав у Twitter Мехмет Гюлуоглу, глава турецького Управління з питань надзвичайних ситуацій та надзвичайних ситуацій (AFAD).

 

Рятувальники витягнули 70-річного чоловіка живим із обваленої будівлі на заході Туреччини. Ахмета Чітіма врятували з-під завалів незабаром після півночі в неділю, він у лікарні в задовільному стані, за словами міністра охорони здоров'я Фареттіна Коча. Міністр написав у своєму акаунті на Twitter, що чоловік сказав: «Я ніколи не втрачав надії».

Але на третій день після катастрофи пошуково-рятувальні групи виявили у Ізмірі більше мертвих, аніж тих, хто вижив.

За повідомленням AFAD, понад 9500 наметів та 13000 ліжок надано для тимчасового притулку. 962 людини постраждали в результаті землетрусу в п'ятницю. Наразі понад 740 жертв виписано із лікарень, цитує Al Jazeera заяву AFAD.

Агентство повідомляло раніше, в неділю, що в Туреччині постраждали 949 людей, понад 220 все ще перебувають на лікуванні.

AFAD зафіксувало 850 повторних поштовхів, 40 зареєстрованих — сильніші за 4,0 бали.

Туреччину перетинають лінії розломів і тому в країні трапляються землетруси.

Це був найсмертоносніший землетрус у Туреччині після того, як у 2011 році у місті Ван на сході країни загинуло понад 500 людей. В результаті землетрусу в січні цього року в східній провінції Елазіг загинула 41 людина.

У 1999 році два потужні землетруси забрали життя 18 000 людей на північному заході Туреччини.

П'ятничний землетрус, який, за твердженням Стамбульського інституту Канділлі, був силою 6,9 бала, був зосереджений в Егейському морі на північний схід від острову Самос.

 

Туреччину сколихнув потужний землетрус. Є загиблі та поранені