2 жовтня у Туреччині спустили на воду протичовновий корвет «Гетьман Іван Мазепа» класу «Ada», який будується для українського флоту.
Про це повідомила пресслужба ВМС ЗСУ.
«Сьогоднішня надважлива для України та її Військово-Морських Сил подія вкотре засвідчує, що в умовах вирішальної війни за нашу незалежність і територіальну цілісність, за волю багатонаціонального українського народу, за свободу і гідність ми маємо прекрасного друга – Турецьку Республіку», — заявив під час церемонії командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа.
Також участь у церемонії взяла дружина президента Олена Зеленська.
«Сьогодні у Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні й водночас матиме турецьке серце», — наголосила вона.
Що відомо про корвет «Гетьман Іван Мазепа» класу «Ada»
Контракт на будівництво двох корветів класу «Ada» Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року.
Перший корвет для ВМС ЗСУ заклали у вересні 2021 року, а наприкінці грудня на суднобудівному підприємстві у Стамбулі вже почали збирати корпус корабля.
18 серпня президент Володимир Зеленський своїм указом присвоїв корвету ім'я «Гетьман Іван Мазепа».
Коли Україна отримає корвет «Гетьман Іван Мазепа» класу «Ada»
Раніше планувалося, що до кінця 2022 року корабель із частковим оснащенням відбуксують в Україну на добудову на миколаївському суднобудівному заводі «Океан». Протягом 2023 року на ньому мали встановити усе необхідне обладнання, озброєння і розпочати державні випробування.
Наразі не повідомлялося, як відбуватиметься добудова корвету «Гетьман Іван Мазепа» в умовах війни з росією.
Другий корвет класу «Ada» для українського флоту мали закласти в 2023 році.
Оснащення та озброєння корвету «Гетьман Іван Мазепа» класу «Ada»
У вересні 2021 року командувач ВМС Неїжпапа розповідав, що на корветах типу ADA будуть розміщені:
- комплекси ППО малої дальності;
- сучасна система бойового управління;
- навігація;
- радіолокаційна станція;
- гідролокатор для пошуку та виявлення підводних човнів;
- система РЕБ тощо.
Публічно про озброєння корветів не розповідали. Неїжпапа лише говорив, що вони матимуть можливість адаптуватись під усі наявні нині види протикорабельних ракет як іноземного виробництва, так і вітчизняних розробок.
Основні технічні характеристики корветів класу «Ada»:
- Водотонажність – 2400 т
- Довжина – 99,5 м
- Ширина – 14,4 м
- Осадка – 3,6 м
- Силова установка: 1 ГТД GE 2500, 30800 к.с. + 2 дизелі MTU 16V595TE90, 11 580 к.с.
- Швидкість – до 29 вузлів
- Дальність плавання – 3500 миль при 15 вузлах
- Екіпаж – 93
За даними Мілітарного, у якості протикорабельного ракетного озброєння розглядалися вітчизняний ПКР «Нептун» та іноземні Harpoon, NSM, Atmaca. На роль зенітного озброєння розгадався французький морський ЗРК VL MICA. Артилерійське озброєння корвету має складатися з 76-мм гармати OTO Melara Super Rapid та 35-мм Millennium. В якості торпеди розглядалася Murene 90 Impact.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.