У Варшаві пікетували траурну церемонію до 11-тої річниці загибелі Качинського
Getty Images

Акцію протесту під час заходів, приурочених до 11-ї річниці Смоленської катастрофи, сьогодні влаштували у Варшаві. У Саксонському саду, поруч з площею маршала Пілсудського, кілька десятків людей зібралися з прапорами «Страйки підприємців». Кількох людей поліція затримала, передає RMF24.

Сьогоднішні заходи, приурочені до катастрофи, серед іншого, проходили на площі Пілсудського. Під час них делегації поклали вінки до пам'ятника президенту Леху Качинському та пам'ятників жертвам Смоленської катастрофи.

У той же час кілька десятків людей вийшли на площу Пілсудського з прапорами «Страйки підприємців». Під час акції протесту вибухнуло кілька петард. Демонстранти кричали «Геть качку-диктатора» і нецензурні вислови щодо правлячої партії ПіС.

Протестувальники принесли прапори національних кольорів та жовті тюльпани, перев’язані чорними стрічками. Кілька людей у ​​капелюхах по черзі їхали на тачці з лялькою, головою якої було фото Ярослава Качинського.

За даними ЗМІ, на місці були значні сили поліції, які відгородили протестуючих.

Управління поліції Варшави пізніше повідомило в Twitter, що під час акції затримали одного чоловіка.

«Поліцейські проводять заходи на вулицях Варшави. На жаль, вже є перший затриманий. Причина — порушення фізичної недоторканності поліцейського. Поліцейські застосували заходи прямого примусу — наручники й фізичну силу», — повідомили в поліції.

Пізніше поліція повідомила, що затримали більше людей.

«Затриманих стало більше. Знову ж таки, ми маємо справу з порушенням недоторканності, а також образою поліцейського і відмовою в наданні даних», — заявили правоохоронці.

За даними ЗМІ, одним із затриманих є лідер страйку підприємців Павло Танайно.

Контекст

10 квітня 2010 року в Смоленську в авіакатастрофі загинув президент Польщі Лех Качинський і ще 95 осіб — екіпаж і члени офіційної делегації. Політики прямували до Катині для участі в меморіальних заходах з нагоди річниці Катинського розстрілу 1940 року.

Міждержавний авіаційний комітет вважає, що причинами аварії стали рішення екіпажу не йти на запасний аеродром і недоліки в забезпеченні польоту й підготовці екіпажу.

В минулому році Генпрокуратура Польщі заявила, що хоче заарештувати трьох диспетчерів, які чергували в аеропорту Смоленськ-Північний під час катастрофи президентського літака Ту-154М в квітні 2010 року. Їх звинувачують в «умисному доведенні до авіакатастрофи». Відомство направило клопотання до окружного суду Варшави.

Нацпрокуратура Польщі продовжила розслідування Смоленської катастрофи до 31 грудня 2021 року