«Відповідальний вибір». У Ватикані за відмову від COVID-щеплення звільнятимуть
Pixabay

Адміністрація Ватикана заявила працівникам, що їх можуть звільнити, якщо вони відмовлять зробити щеплення проти COVID-19 без поважних причин. У державі вже почали вакцинувати громадян.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на указ кардинала Джузеппе Бертелло.

В документі йдеться, що вакцинування — це «відповідальний вибір». В адміністрації Ватикану додали, що щеплення від коронавірусу знижують ризик заподіяння шкоди іншим людям.

У державі працюють кілька тис. людей. Більшість з них проживають в Італії. Вакцинувати громадян почали у січня 2021 року. Папу Франциска прищепили одного з перших.  

Ті, хто не може вакцинуватися за станом здоров’я, отримають іншу посаду. Співробітники працюватимуть там, де вони контактуватимуть з меншою кількістю людей. Водночас працівники отримуватимуть аналогічну зарплату.

До тих, хто відмовиться робити щеплення без поважної причини, застосовуватимуть положення закону від 2011 року про права та обов'язки працівників. Відповідно до нього, відмова працівника від «запобіжних заходів», що матиме «різного ступеня наслідки», а також може «призвести до звільнення».

Папа Франциск — великий прихильник вакцин від коронавірусу.

«Це етичний вибір, бо ви граєте в азартні ігри зі своїм здоров'ям і також граєте з життями інших людей», — розповів він в інтерв'ю італійській телевізійній станції.

Обов’язково повинні вакцинуватися й журналісти, які супроводжуватимуть Папу Франциска під час поїздки до Іраку наступного місяця.

Chas News повідомляв, що Папа Римський вакцинувався від COVID-19. 

Ватикан дозволив використовувати вакцину від COVID-19 з абортивних матеріалів