У Великій Британії знайшли унікальну золоту прикрасу, яка, ймовірно, могла захищати від хвороб
Solent News and Photo Agency

Під час вивчення поля у графстві Уілтшир, Вільям Нордхофф, археолог-аматор знайшов маленький, круглий предмет, який «сяяв, як золото».

Про це йдеться у звіті спеціаліста з давнини.

Його виготовили десь між 1150 та 1350 роками нашої ери. 

Експерти кажуть, що ця прикраса — релігійний артефакт. Його ціна може сягати кількох тисяч доларів.

На зовнішній та внутрішній поверхні вона покрита вигравіруваними літерами, які відображають «чарівні» слова для захисту від хвороб.

Також на поверхнях вигравіровані частини християнської релігійної молитви, написані латиною. Повідомлення перекладається як: «Радуйся, Маріє, повна благодаті, Господь з Тобою, благословенна Ти серед жінок і благословенний плід утроби твоїй. Амінь». На внутрішній напис додано кілька єврейських літер.

Згідно зі звітом експерта, вони можуть мати магічні властивості. Це означає, що прикраса використовувалася як свого роду магічний талісман, який оберігає від хвороб.

Оскільки чума або Чорна смерть, яка забрала життя від 75 до 200 млн людей, прибула в Англію незадовго до 1350 року, можливо, брошка була виготовлена та прикрашена написом, щоб захистити власника від його жахливих наслідків.

«Я був вражений, як тільки я підняв її, я зрозумів за вагою та кольором, що це золото. Ви можете ясно бачити, що брошка зазнала невеликих пошкоджень тут і там, вона більше не зовсім кругла, але цього слід очікувати. Артефакт провів 800 років у полі, іноді потрапляючи під плуг. Він мав досить важке життя», — розповів автор знахідки, Вільям Нордхофф.

Раніше Chas News повідомляв, що камені, через які в Африці сталася «алмазна лихоманка», виявилися звичайним кварцом.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Археологи в Туреччині розкопали залу 900-річного палацу (фото)