У Великобританії провели тестовий концерт на 5 тис. глядачів без масок та дистанції
Getty Images

У Ліверпулі ввечері у неділю, 2 травня, п'ять тисяч глядачів прийшли на живий виступ гурту Blossoms та інших музикантів, який відбувся у спеціально зведеному шатрі.

Цей концерт, а також дві масові клубні вечірки є частиною пілотного проєкту уряду. Глядачі проходять тести на COVID019 до та після заходів. Там вони перебувають без масок і дотримання дистанції.

Британський уряд цими концертами вивчає, чи відновлювати масові заходи в країні. Перед концертом глядачі мали заповнити анкету органів охорони здоров'я, а також пред'явити акутальний негативний тест на коронавірус. Ще одне тестування усіх присутніх проведуть за п'ять днів після концерту, зазначає DW. 

Науковці досліджуватимуть, як на ризик зараження COVID-19 впливають якість повітря, взаємодія людей у залі, масові пересування в приміщенні, а ще — вживання алкоголю.

Мелвін Бенн, директор фестивалю Republic, сказав, що він сподівається, що його пілотний проект зіграє ключову роль у поверненні подій на відкритому повітрі в календар цього року. «Після того, як вони потрапляють на шоу, вони можуть відриватися так, ніби знову 2019 рік. Ви можете відчути, що тягар останніх 15 місяців щойно трохи зняли» — сказав він Reuters.

Статус хелдайнера події був честю для гурту, сказав вокаліст Blossoms Том Огден: «Минуло 413 днів з моменту, коли ми востаннє виходили на сцену. Це багато часу, і ми раді бути тут».

Фест тривав менше шести годин, а о 22:00 в місті починається комендантська година. Тож шоу було несхожим на багатоденний гедонізм таких великих подій, як Гластонбері. Але присутні сказали, що ніде більше вони б не хотіли бути.

У рамках пілотного проєкту уряд проводить також деякі футбольні матчі, а також Чемпіонат світу зі снукеру, який триває у місті Шеффілд до 3 травня.

У Іспанії пройшла пілотна перевірка цифрової COVID-перепустки