404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Раді зареєстрували законопроєкт про е-резидентство для іноземних айтішників із пільговою ставкою

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 4245 з поправками до Бюджетного кодексу про механізм е-резидентства, який, зокрема, передбачає пільгову ставку податку на прибуток у розмірі 5%.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Ініціатори законопроєкту — нардепи Ярослав Железняк, Данило Гетманцев, Володимир Цабаль, Кіра Рудик та Галина Васильченко.

У проекті нардепи пропонують створити правове поле для залучення іноземних працівників, як електронних резидентів — платників податків в Україні без фізичного перебування на території нашої держави.

Метою прийняття проєкту є врегулювання окремих аспектів бюджетного законодавства — тому що держава проводить експеримент із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства.

«Це дозволить іноземцям та особам без громадянства, які набули статусу електронного резидента, здійснювати підприємницьку діяльність та сплачувати податки в Україні без залишення країни проживання (перебування)», — пишуть автори у пояснювальній записці.

«Ідея проста. Якщо ти айтішник з Індії, Китаю, Пакистану, Німеччини або навіть Білорусі, то ти, перебуваючи в своїй країні, можеш стати електронним резидентом, тобто електронним платником податків. І для цього ти будеш платити лише один простий податок — 5%, який платять наші ФОП з обороту», — пояснив у коментарі «Інтерфакс-Україна» співавтор проєкту Ярослав Железняк.

За його словами, це дозволить залучити до держбюджету додаткові кошти.

«Ця пропозиція, можливо, не буде так цікава для США або ЄС, але точно буде цікавою іншим країнам, особливо з Азії, Сходу, у яких не найкраща репутація і складніше податкове законодавство порівняно з українським», — додав нардеп.

Тим часом десятки білоруських IT-компаній вже переїхали в Україну завдяки проекту «IT Relocate Білорусь», який реалізується командою Міністерства цифровий трансформації за підтримки президента України Володимира Зеленського.

Про це, як повідомляє Finance.ua, написав заступник міністра цифровий трансформації Олександр Борняков.

«Ми створили IT Relocate для тих, хто хоче переїхати сам або перевезти свою команду з Білорусі в Україну, і готові надавати підтримку і далі. Як зазначає джерело AIN.UA, компанія Wargaming перевезла в Україну сотні працівників. Компанія — розробник всесвітньо відомих онлайн-ігор World of Tanks, World of Warships і World of Warplanes», — написав він на своїй сторінці на Facebook.

За його словами, ще одна білоруська IT-компанія PandaDoc відкриває свій офіс в Києві. Засновник Микита Мікадо як причини переїду навів таланти українських фахівців, вигідні податкові умови й дії уряду України в напрямку підтримки IT-індустрії Білорусі.

«Україна стрімко діджиталізується, стає світовим IT-хабом і створює комфортні умови для розвитку IT-індустрії. Україна готова надати білоруським фахівцям можливості для роботи за спрощеною системою оформлення», — додав Борняков.

Проект «IT Relocate Білорусь» пропонує 90 днів безперервного перебування протягом 180 днів без отримання візи, середню заробітну плату $2 тис., 4G у всіх великих містах, більше 5,6 тис. сервісних і технологічних компаній, доступну оренду житла і офісу.

Раніше Зеленський підписав указ для розвитку інвестиційного потенціалу України та залучення ІТ-фахівців та інноваторів з Білорусі.

Білорусь направила Україні ноту протесту через указ Зеленського про сприяння білоруським IT-фахівцям