Японська енергетична компанія Kansai Electric Power оголосила про відновлення проєкту будівництва нового ядерного реактора — вперше з часу аварії на Фукусімі у 2011 році. Це може стати першим прикладом повноцінного повернення Японії до атомної енергетики.
Про це пише Financial Times.
Йдеться про спорудження нового реактора на АЕС Міхама в префектурі Фукуї. Роботу над проєктом призупинили після руйнівного землетрусу й цунамі 2011 року, які призвели до найгіршої атомної катастрофи в історії Японії.
Президент Kansai Electric Ноцому Морі пояснив, що ядерна енергетика необхідна для країни, яка не має власних ресурсів.
«У ресурсозалежній Японії ми маємо забезпечити стабільне енергопостачання. Нове будівництво реакторів — неминуче рішення», — заявив він.
Атомні станції в Японії
На сьогодні в Японії діють 14 з 54 реакторів, які працювали до аварії на Фукусімі. Вони забезпечують лише 8,5% потреб у електроенергії, тоді як до 2011 року цей показник становив 30%.
Уряд Японії в лютому затвердив нову енергетичну стратегію: до 2040 року частка атомної енергії має зрости до 20%. Влада підтримує будівництво нових реакторів, особливо з урахуванням попиту з боку нових дата-центрів.
Попри це, в деяких регіонах опір громадськості залишається сильним. Японці побоюються повторення трагедії, адже країна сейсмонебезпечна, а ризики для безпеки залишаються високими.
Компанія попередила, що геологічне дослідження може тривати роки, а остаточне рішення залежатиме від політичних умов, фінансування та реакції суспільства.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.