У Запоріжжі відкрили найвищий міст в Україні. Його будували близько 20 років (фото, відео)

У суботу, 22 січня у Запоріжжі відкрили першу частину найбільшого вантового мосту в Україні, який поєднав два береги Дніпра.

Про це повідомляє Укрінформ.

З нагоди Дня Соборності та відкриття мостопереходу дві тисячі людей утворюють 9-км «живий» ланцюг. 

Відкривав міст глава держави Володимир Зеленський.

Міст в Запоріжжі

Зеленський зазначив, що завданням нинішнього і майбутніх українських поколінь є збереження незалежності держави і єднання.

«103 роки тому був проголошений Акт злуки. Це знакова подія в історії України, історії державотворення України, яка дає дві основні, дуже важливі настанови для усіх наступних поколінь: якщо не припиняти боротьбу, рано чи пізно єдина і незалежна держава буде стовідсотково відновлена», — заявив президент.

Що відомо про цей міст

Вантовий міст через Дніпро зводиться в рамках національної програми «Велике будівництво». Він є найвищим в Україні, адже висота пілонів, які тримають міст, — 166 м. Він складається з 12 секцій (по 6 на верховій та низовій частині), які «лежать» на опорах, їх тримають 96 сталевих тросів.

Міст підсвітять сучасною та яскравою LED–підсвіткою в синіх, жовтих та інших кольорах.

Запорізький міст — це магістраль безперервного руху завдовжки понад 9 км. Вона складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Історії будівництва мосту — 16 років.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Партія слуг асфальту». Нардеп розповіла, що влада виділить ще 19 млрд грн на дороги (фото)