У Запорізькій області викрили фейкову «міську раду». Організатори хотіли захопити владу і суди

У місті Гуляйполе (Запорізька область) Служба безпеки та Нацполіція заблокували спробу створення псевдодержавного утворення.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Правоохоронці зафіксували, як учасники псевдоутворення проводили публічні заходи, де закликали не визнавати чинну українську владу.

Також вони планували утворити силові групи швидкого реагування, аби захопити владні структури, а також правоохоронні і судові органи.

Зловмисники агітували місцевих мешканців приєднуватися до «руху» через проведення масових акцій, покликаних дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні.

Для легалізації повноважень зловмисники наприкінці минулого року провели збори, на яких обрали «міського голову» і «депутатів» фейкового органу місцевого самоврядування.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у затриманих печатки та штампи так званих «органів місцевого самоврядування», протоколи зібрань активістів, компʼютерну техніку та інші предмети й документи.

Наразі невідомо, за якою статтею та чи відкриють справу.

Раніше в разі таких інцидентів порушували кримінальну справу за ч. 1 ст. 353 ККУ — самовільне присвоєння владних повноважень, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь.

Санкція статті передбачає штраф до 1700 грн, арешт до шести місяців або обмеження волі до трьох років.

СБУ викрила «силові структури СРСР», які готували псевдовибори