У Запоріжжі викрили масштабну схему фіктивного зарахування військовозобов’язаних до аспірантури для отримання відстрочки від мобілізації.
Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.
Організатором оборудки був ректор та власник приватного університету у Запоріжжі. До схеми він залучив свою доньку — проректора з науково-педагогічної та наукової роботи, ще трьох проректорів, заступника директора одного з інститутів, начальника центру інформаційних систем та працівників відділу аспірантури.
Фіктивне навчання оформлювали через підробку документів, внесення неправдивих даних та незаконне втручання в державну базу ЄДЕБО. Документи про вступ створювалися заднім числом, а самі «аспіранти» фактично не навчалися.
За два роки через схему незаконно оформили майже 3,5 тис. чоловіків призовного віку. Близько 3 тис. із них отримали підстави для відстрочки від мобілізації.
Ліцензійний обсяг набору до аспірантури було перевищено у 13 разів: заклад мав право прийняти не більше 265 аспірантів.
Вартість «послуг» складалася з офіційної оплати навчання, майже 20 тис. гривень за два семестри, та окремої неправомірної вигоди: від кількасот до понад 260 тис. грн з особи.
Загалом схема принесла її організаторам понад 50 млн грн.
Оборудку викрили після того, як у ЄДЕБО зафіксували підозрілу масову реєстрацію вступників та звернувся до правоохоронців. Після цього Міносвіти анулювало ліцензію університету на підготовку аспірантів.
Обвинуваченим інкриміновано участь у злочинній організації, хабарництво, махінації з документами, втручання в ІТ-системи та перешкоджання законній діяльності ЗСУ. Організатору схеми додатково — створення злочинної організації та легалізацію незаконно отриманих коштів.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.
