У Зеленського пояснили, чому використали пісні без дозволу

В Офісі президента стверджують, що не порушили українське законодавство, коли в попурі на концерті до Дня Незалежності використали фрагменти пісень вітчизняних виконавців без попередньої згоди авторів.

ОП посилається на пункт 9-1 статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права», який дійсно дозволяє «використання правомірно оприлюднених літературних, художніх, музичних та інших творів для створення на їх основі іншого твору в жанрі літературної, музичної або іншої пародії, попурі або карикатури». До того ж, наголошують в Офісі президента, під кожним фрагментом запозиченої композиції у самому попурі було вказане посилання на автора музичного твору.

Нагадаємо, під час святкування Дня Незалежності на Софійській площі було виконане попурі з пісень українських виконавців, створених з початку 90-х і до цього часу. Серед інших були використані композиції гуртів «Бумбокс», «Океан Ельзи» і «Тартак». Згодом їх представники заявили, що не давали дозвіл на використання своїх пісень в концерті.

Продюсер «Бумбоксу» Олексій Согомонов, наприклад, у Facebook на питання, чи зверталися до гурту щодо виконання їхньої пісні на концерті, відповів: «Ні, звісно, ніхто не питав». Також він розповів, що одного разу «Квартал 95», попри заборону з боку гурта, використав у своєму шоу трек «Рок-н-рол». Тоді «Квартал» начебто «прикрився законом про пародії». «Звернення до юристів «Кварталу» та дискусії в Facebook нічого не дали – люди просто вирішили і зробили. [Судитися з приводу попурі] немає сенсу. Це довго, дорого та клопітно», — сказав Согомонов.

Представниця «Океану Ельзи» Вікторія Хоменко також написала в Facebook, що до їх гурту за дозволом на використання пісні на концерті не звертались. З аналогічною заявою виступив і лідер «Тартаку» Олександр Положинський.