Учасників руху на самокатах та моноколесах прирівняли до погоничів тварин

Верховна Рада зробила перший крок до легалізації водіїв легкого електротранспорту (електросамокати, електричні скутери, гіроборди, гіроскутери тощо). Законопроєкт, який було зареєстровано ще в лютому 2020 року, підтримали в першому читанні 268 голосами. Документ прирівнює таких водіїв до інших категорій учасників дорожнього руху — водіїв та пасажирів транспортних засобів, пішоходів, велосипедистів, погоничів тварин. В разі прийняття закону, вони отримають законне право з 14 років їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а в разі їх відсутності — по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю. Крім цього, такі водії отримають всі обмеження і заборони, які мають учасники дорожнього руху. На кшталт заборони керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів. Про телефон в руці під час руху теж доведеться забути. Зрозуміло, що поліція навряд чи буде чекати в кущах водія електросамоката, щоб перевірити його тверезість, але правила дорожнього руху доведеться виконувати. Знову ж таки в разі будь-якої ДТП стан сп'яніння стане «обтяжуючими обставинами».

Ми вже давно звикли бачити на дорогах міст людей на персональному електротранспорті. Але на відміну від велосипедистів, вони де-юре не є повноцінними учасниками дорожнього руху. Тобто в разі виникнення аварійної ситуації така особа буде нести адміністративну відповідальність як пішохід. Хоча наслідки цієї пригоди можуть бути значними. Більше того, відсутність законодавчого регулювання даної категорії транспорту, не дає можливості організувати повноцінний шерінг.

Згадайте скандал на початку серпня, коли компанія Bolt запустила в Києві прокат електросамокатів. Вже через два дні мер столиці Віталій Кличко заявив про неправомірність роботи сервісу. Адже рух цього виду транспорту не врегульований чинним законодавством України. Тому місто, мовляв, не може дозволити компанії надавати такий вид послуг.