Учені зʼясували, чому Марс червоний

Учені з'ясували, що із великою імовірністю Марс видається червоною планетою через реакції заліза в камінні на контакт з водою або киснем у повітрі.

Про це йдеться в дослідженні, яке опублікував науковий журнал Nature Communications.

Протягом мільярдів років оксид заліза розпався на пил і осідав на всій планеті. Попередні спостереження, які проводили за допомогою космічних апаратів, за словами вчених, доводили, що ця іржа з'явилася в сухих умовах, після того, як на планеті зникла вода.

Учені вважали, що Марс червоний через мінерал гематит, який утворюється без води. Втім нові дослідження показують, що причина може бути у мінералі, який має назву феригідрит, що з'являється у холодній воді. Це, як зазначається, доводить, що на Марсі могло бути більше води, ніж вважалося раніше.

Додатково дослідники створили в лабораторії штучний марсіанський пил і порівняли його зі зразками, зібраними марсіанськими зондами. Виявилося, що пил містить сліди феригідриту, а це підтверджує його наявність на Марсі.

Вчені також припускають, що феригідрит міг залишитись у шарах марсіанських порід.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Оскар-2025»: де і коли дивитися, головні номінанти та ставки букмекерів