Україна і Литва готують віртуальну зустріч президентів у грудні
Офіс президента

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква провів зустріч з послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом. Політики готують чергове засідання Ради президентів, повідомляє пресслужба глави держави.

«Основну увагу під час зустрічі було зосереджено на підготовці чергового засідання Ради президентів України та Литовської Республіки», — повідомили в ОП.

Жовква та Сарапінас обмінялися думками щодо підготовки двостороннього Економічного форуму, який традиційно відбувається в межах засідання Ради президентів України та Литви.

Заступник керівника ОП нагадав, що 12 грудня 2020 року Україна та Литва відзначать річницю встановлення дипломатичних відносин.

З цієї нагоди було домовлено опрацювати можливість організації відеозустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Литви Гітанаса Науседи, під час якої обговорити й інші важливі завдання порядку денного українсько-литовського стратегічного партнерства

Співрозмовники обговорили ситуацію в Україні та Литві на тлі COVID-19 та заходи керівництва обох держав, аби подолати пандемію та захистити громадян, додали в пресслужбі ОП.

Останній діалог Зеленського та Науседи відбувся у вересні поточного року. Під час розмови сторони обговорили порушення всеосяжного перемир’я з боку незаконних збройних формувань та методи протидії коронавірусу.

Як ми писали раніше, у Литві на виборах до Сейму перемогла проукраїнська опозиція.

ЄС може оголосити Україну кандидатом на вступ у 2027 році — посол Литви