Україна може мобілізувати до 2,5 млн людей у разі вторгнення Росії — Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що можуть мобілізувати від 2 до 2,5 українців, якщо РФ готуватиметься до «повномасштабного вторгнення».

Проте наразі у цьому потреби немає, розповів він інтерв’ю Associated Press.

За його словами, зараз на кордоні з Україною зосереджено близько 120 тис. російських військових. Цього достатньо для провокацій, але не для великого вторгнення.

«Підготовчий період (Росії до повномасштабного вторгнення — Прим. ред.), який помітить весь світ, може зайняти від трьох до семи днів. Ми поки що цього не бачимо. Ми чітко розуміємо, що відбувається, і спокійно готуємося до цього… Вони зіткнуться з відповіддю нашого суспільства, наших громадян, наших військових. Ми можемо мобілізувати 2-2,5 млн людей», — сказав Данілов.

Він додав, що близько 420 тис. українців мають досвід ведення бойових дій, ще 1 млн мають мисливські ліцензії.

Раніше Chas News повідомляв, що Зеленський підписав указ про зміцнення обороноздатності України. Згідно з ним, зокрема, протягом трьох років збільшиться чисельність ЗСУ на 100 тис. осіб, а також створять 20 додаткових бригад.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити. 

Найбільше українці довіряють армії та волонтерам, а найменше політикам та російським ЗМІ — соцопитування