«Україна ніколи не буде в позиції слабкого». Рустам Умєров розповів про те, як відбуваються переговори з росією

Рустем Умєров, нардеп та член делегації України на переговорах із росією, в інтерв'ю НВ розповів про нюанси переговорів між Україною та росією, про стратегію їх ведення та роль у цьому процесі російського мільярдера Романа Абрамовича.

За словами Умєрова, переговори проходять емоційно, але «Україна ніколи не буде у позиції слабкого». 

«Оскільки Росія — країна абсолютної вертикалі, то російські переговорники приїжджають із певним мандатом. Часто є не зрозумілий мені стереотип, що є нібито сильні росіяни, які ставлять нам умови, а українці на них нібито мають реагувати. Це не так. У нас дуже затратні емоційно переговори, але ми ніколи не будемо в позиції слабкого», — розповідає Умєров.

Він відзначив, що «потрібно розуміти та вірити, що всі виходять із мотивів захистити територіальну цілісність України — ніхто жодних територій не здає і не здаватиме».

На питання, якою є місія на переговорах мільярдера Романа Абрамовича, Умєров сказав: «З одного боку, він веде медіацію цього процесу, з іншого боку, як людина без дипломатичного бекграунду допомагає налагодити неформальний канал комунікації».

Великим зрушенням у переговорах Умєров називає початок обговорення Криму, тема, яка вісім років вважалася табу для російської сторони.

На питання щодо подальших переговорних кроків, які наблизять Україну до деокупації Криму, політик назвав питання політичних ув’язнених, гуманітарного порядку, і питання про сім'ї, які тривалий час не можуть возз'єднатися через ситуацію на адмінкордоні з Кримом. Саме ці питання Україна намагатиметься вирішити найперше. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Гарантії безпеки та за яких умов Україна підпише мирний договір з росією. Головне з інтерв'ю Арахамії