Україна планує дозволити подвійне громадянство, але не з Росією, каже Кулеба

Україна планує ввести ліберальну політику щодо подвійного громадянства, але з обмеженнями для високопосадовців.

Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, передає «Європейська правда». Він розповів, що його відомство працює з депутатами над змінами в законі.

«Є один виняток — це держава-агресор, з нею не може йтися про будь-яке подвійне громадянство. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами Євросоюзу, з країнами, які є для нас дружніми, і список цих країн залежатиме від деяких критеріїв», — сказав Кулеба.

Чиновник пояснив, що такий крок дозволить тримати разом мільйони українців по всьому світу, а Україна не заважатиме їхній інтеграції в суспільство інших країн.

Але є другий елемент: якщо ви маєте декілька паспортів, чи маєте ви право бути депутатом парламенту? Чи можете ви бути міністром? Тут буде інша політика і встановлені низка обмежень, щоб не допустити зловживань. На такий посаді людина має бути громадянином однієї країни – України

Тим часом минулого року Верховна рада відклала розгляд президентського законопроєкту щодо питань громадянства.

Внесений законопроєкт нардепи зупинили, тому що експерти ВР зробили висновок, що без змін до Конституції, просто на рівні закону, це питання врегулювати неможливо.

Як ми писали раніше, 27 лютого Рада національної безпеки і оборони доручила Кабміну протягом двох місяців розробити законопроєкт про виявлення українців з подвійним громадянством.

Подвійне громадянство. Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо загроз нацбезпеці