Україна починає евакуацію своїх громадян з Ізраїлю та Сектору Гази — посол
Atia Mohammed/Flash90

Найближчими днями розпочнеться евакуація українських громадян, які перебувають в Ізраїлі і Секторі Гази. Про це в ефірі телемарафону розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

За його словами, усі ізраїльські авіакомпанії та більшість лоукостів продовжують виконувати рейси. Однак, враховуючи ажіотаж, вартість квитків зросла у 3-4 рази і зараз переліт до Європи коштує $1 тис. в один кінець.

Посольство надає допомогу найбільш уразливим верствам населення — тим, які були в Ізраїлі на лікуванні, які були з дітьми, туристи, у яких скасували рейс.

Цим категорія вже надали за «довоєнною» ціною 200 квитків на евакуаційний рейс до Румунії, який відбудеться 14 жовтня. На 15 жовтня планують ще один рейс. Посол підкреслив, що виїхати безкоштовно неможливо.

«Ми допомагаємо тих, у кого дійсно немає можливості придбати квитки», — додав Корнійчук.

Усього ж в Ізраїлі на консульському обліку перебувають близько 15 тисяч українців.

Складніша ситуація з громадянами України, які опинились на території Сектору Гази. Єдиний пункт пропуску в місті Рафах (на кордоні з Єгиптом) час від часу перекривають. За словами посла, щодня через нього проходять не більше ніж 2 тисячі людей.

Наразі у списках на евакуацію із Сектору Гази перебувають 160 українських громадян, проте їхня кількість зростає. Корнійчук зазначив, що з палестинської території Україна намагатиметься евакуювати якомога більше своїх громадян протягом 12-13 жовтня — через Єгипет до третіх країн, оскільки єгиптяни не дозволяють евакуантам перебувати понад 48 годин на своїй території.

Загалом у Палестині перебували близько тисячі громадян України, з яких приблизно 300 проживали у Секторі Гази.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до трьох — МЗС