Восьмий рік поспіль Фінляндія стає найщасливішою країною світу. Україна в рейтингу опустилася на кілька позицій і посіла 111 місце.
Про це йдеться у щорічному звіті World Happiness Report, пишуть CNN та BBC.
Всього у рейтингу щастя є 147 країн. Україна отримала 4,68 бала з 10 можливих. За рік наша країна зі 105 місця опустилась на 111-те. Тепер у дослідженні Україна перебуває між африканськими Республікою Нігер та Марокко.
Очолюють рейтинг найщасливіших країн:
- Фінляндія
- Данія
- Ісландія
- Швеція
- Нідерланди
- Коста-Рика
- Норвегія
- Ізраїль
- Люксембург
- Мексика
США вже другий рік поспіль не потрапили до 10 найщасливіших країн та посіли 24 місце.
Найнижче у рейтингу опинився Афганістан (1,364 бала). Перед ним розташовувалися Сьєрра-Леоне (2,998 бала), Ліван (3,188 бала), Малаві (3,260 бала) та Зімбабве (3,396 бала).
Дослідження встановило, що незнайомці приблизно вдвічі добріші, ніж очікують люди. Цьогорічний звіт про щастя у світі вимірював довіру до незнайомців, моделюючи ситуацію з втратою гаманців, аналізуючи, скільки було повернуто, і порівнював це з очікуваннями людей. Рівень повернених гаманців був майже вдвічі вищим, ніж прогнозували люди, і дослідження показало, що віра в доброту інших тісніше пов’язана зі щастям, ніж вважалося раніше.
Джон Ф. Хеллівелл, економіст з Університету Британської Колумбії та редактор-засновник звіту, сказав, що дані експерименту з гаманцем показали, що «люди набагато щасливіші, коли вони думають, що вони піклуються одне про одного».
Він додав, що дослідження показало, що люди «всюди надто песимістичні», а ймовірність повернення гаманців набагато більша, ніж прогнозувалося.
Доповідь про щастя у світі за 2025 рік також виявила:
- зниження рівня щастя та соціальної довіри в США та деяких частинах Європи відбувається через політичну поляризацію;
- спільні обіди з іншими людьми були тісно пов'язані з добробутом у всьому світі;
- розмір домогосподарства був пов’язаний зі щастям: 4-5 людей, які живуть разом, мали найвищий рівень щастя в Мексиці та Європі.
Представник ООН вважає, що результати ще раз підтверджують, що «щастя ґрунтується на довірі, доброті та соціальних зв’язках».
Директор Оксфордського дослідницького центру добробуту, додав: «У цю епоху соціальної ізоляції та політичної поляризації нам потрібно знайти способи знову зібрати людей за спільним столом — це має вирішальне значення для нашого індивідуального та колективного добробуту».
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.