Якщо 2,8 млн жінок працездатного віку, які виїхали з України як біженці, не повернуться додому, то український ВВП втратить 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту.
Про це повідомляє Bloomberg.
За найгіршим сценарієм країна втрачатиме $20 млрд на рік, що як зазначають економісти, перевищило б чотирирічний пакет допомоги Україні, запропонований ЄС у розмірі $13,9 млрд щорічно.
Уряд країни має амбітні плани повоєнного відновлення, як подвоїти розмір економіки до 2032 року, але Міністерство економіки каже, що Україні не вистачає 4,5 млн робітників і підприємців, необхідних для досягнення цієї мети. План спрямований на те, щоб заповнити прогалину, поєднуючи біженців, що вертаються (60% з яких мають вчені ступені), та іноземні таланти.
З цією метою уряд працює над стимулами для повернення жінок на ринок праці, включаючи новий закон про працю, спроби скоротити гендерний розрив в оплаті праці та гранти, щоб допомогти подружжям, де чоловік військовий, розпочати свій бізнес.
У сукупності українські біженці та внутрішньо переміщені особи (ВПО) становлять майже третину від 37,3 млн населення, яке проживало в Україні до війни. За підрахунками Bloomberg, аналогічний результат для України, коли повертається половина всіх біженців, коштуватиме економіці $10 млрд на рік. Це 5% ВВП з урахуванням того, що деякі чоловіки та сімʼї переїдуть до жінок, які вирішили залишитися за кордоном.
Нагадаємо, у 2023 році кількість вимушено переселених людей у світі сягнула рекордних 110 млн осіб за рахунок бойових дій в Україні та Судані.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.