Україна повністю відключилася від енергосистем Росії та Білорусі — Міненерго

Енергосистема України провела успішне тестове випробування роботи в ізольованому режимі від російської та білоруської енергосистем.

Про це у Facebook повідомив Герман Галущенко, міністр енергетики України.

«Це в умовах ракетних обстрілів, запеклих боїв і спроб ворога атакувати об’єкти критичної інфраструктури. Українська енергосистема довела здатність підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи та надійність і безпеку енергопостачання українським споживачам навіть в умовах військової агресії», — написав Галущенко.

«Сьогодні підписано наказ Міненерго про відмову від приєднання до енергомережі російських окупантів», — додав міністр.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цим випробуванням перевіряється стійкість енергонезалежності України перед можливим приєднанням до Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії, яка об'єднує 43 операторів у 36 країнах Європи.

"Мета випробувань — продемонструвати здатність енергосистеми підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи. Тестування передбачають почергове проведення відключення генерації та навантаження... Також на час ізольованої роботи 24-26 лютого будуть об’єднані торгові зони ОЕС України та «острова Бурштинської ТЕС». Відповідно, Бурштинська ТЕС та всі решта українських виробників електроенергії у зазначений період працюватимуть в єдиній торговій зоні", - йдеться у повідомленні.

Повне відключення займе три дні – з 24 по 26 лютого, процедура проводитиметься в умовах посилених заходів кібербезпеки. 

Робота всіх видів генерації на час ізольованої роботи спланована таким чином, щоб забезпечувати максимально ефективну роботу енергосистеми з необхідними обсягами резервів та раціональне використання палива.

Як повідомлялося, ізольований режим роботи ОЕС України є одним з етапів інтеграції із ENTSO-E. У 2022 році енергосистема має пройти такий режим двічі. Синхронізація ОЕС України з ENTSO-E запланована на 2023 рік.

ENTSO-E – європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об'єднує 43 операторів у 36 країнах Європи.