Україна робить дерев'яні копії систем HIMARS, «виманюючи» російські ракети — ЗМІ

Видання The Washington Post повідомляє, що Україна змушує росію витрачати дорогі крилаті ракети на дерев'яні копії американських систем HIMARS. Про це журналістам розповіли американські високопосадовці та українські офіційні особи.

Фальшиві машини зроблені з дерева та виглядають максимально правдоподібно в об'єктивах російських безпілотників, які передають дані на ракетоносії в Чорному морі. Коли дрон бачить дерев'яні HIMARS, це вважають VIP-мішенню та випускають дорогі крилаті ракети.

Як пише видання, за перші кілька тижнів такої тактики по копіях машин вдарили не менше 10 «Калібрів», що змусило Україну розширити виробництво реплік. Розвідка нещодавно повідомляла, що запаси високоточних снарядів у росії виснажуються, а виробляти їх зараз непросто.

Знищення фальшивого озброєння є одним із пояснень російських заяв, у яких стверджують про знищення більшої кількості HIMARS, ніж Україна коли-небудь мала. Український чиновник, який коментував використання фальшивих HIMARS, заявив, що ЗСУ не мали іншого вибору, окрім як використати нетрадиційну тактику.

«Маленька радянська армія не може перемогти велику радянську армію. Ми маємо боротись асиметрично», — сказав він.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Німеччина найближчим часом передасть Україні новітню зброю — Шольц