Україна спростила перетин кордону під час карантину
УНІАН

Кабмін розширив перелік документів, які дозволяють перетинати кордон України на в’їзд під час карантинних обмежень. 8 червня набула чинності постанова уряду від 2 червня 2021 № 583.

9 червня норми цієї постанови застосовуватимуть у пунктах пропуску. Про це повідомляє «Українська правда», посилаючись на коментар речника Державної прикордонної служби Андрія Демченка.

«Якщо зараз умовою є наявність негативного ПЛР-тесту, то від завтра перелік розширено до трьох документів: ПЛР-тест, експрес-тест на антиген або довідка про повну вакцинацію. Для громадян України обов’язковою нормою при поверненні додому залишається самоізоляція, якої можна уникнути, пред’явивши негативний ПЛР-тест, експрес-тест або довідку про повну вакцинацію», — наголосив він.

Тепер при перетині кордону України іноземцям потрібно мати:

  • поліс страхування;
  • негативний ПЛР-тест або негативний експрес-тест, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону чи документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Довідки про тестування та вакцинацію не вимагатимуть від дітей до 12 років. Чинною залишається заборона на в’їзд з Індії іноземцям. Українці ж при поверненні з цієї країни мають піти на самоізоляцію.

Chas News повідомляв, що Іспанія відкриває кордони для вакцинованих від коронавірусу туристів. 

Обмеження подорожей під час другої хвилі практично не вплинуло на швидкість поширення COVID-19 — вчені