404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Україна та Китай підписали  програму співробітництва в космічній галузі на 2021-2025 роки
ДКАУ

22 жовтня зібралася українсько-китайська підкомісія з питань співробітництва в галузі космосу Комісії з питань співробітництва між урядом України та урядом КНР.

Чиновники підписали Програму українсько-китайського співробітництва в галузі космосу. Як повідомляє Державне космічне агентство України, це основний документ, за яким здійснюється спільна діяльність України та Китаю в дослідженнях космічного простору в середньостроковій перспективі.

Україну представляв голова ДКАУ Володимир Усов, Китай — керівник Китайської національної космічної адміністрації (КНКА) Чжан Кецзянь.

Засідання пройшло в режимі відеоконференції.

Усов розповів, як важливо для України співпрацювати з Китаєм у сфері дослідження й використання космічного простору в мирних цілях. Він наголосив, що українсько-китайське співробітництво є пріоритетним напрямом міжнародних зв'язків. Реалізації спільної Програми співробітництва приділяється велика увага з боку Уряду України. Сторони детально обговорили нову п’ятирічну Програму співробітництва.

Як підсумок, сторони підписали Програму українсько-китайського співробітництва в галузі космосу на 2021-2025 роки. В її рамках реалізуватимуться 69 спільних проєктів на загальну суму контрактів більш ніж $70 млн.

Зокрема, держави підписали Договір про створення спільної лабораторії космічної науки.

Чиновники домовилися обмінюватися інформацією про космічну діяльність двох країн, інформувати одна одну про стан програми співпраці, вирішувати проблеми, що виникають під час реалізації програми.

На засіданні також були присутні представники української науки і промисловості: ДП «КБ «Південне», КП СПБ «Арсенал», НЦАОМ, НВП «Хартрон-Аркос», НЦУВКЗ, НТУУ «КПІ», ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О. Патона.

Наступне засідання українсько-китайської підкомісії з питань співробітництва в галузі космосу сторони проведуть в 2021 році в Китаї.

Скажи мені, хто твій друг. Чому дружба з Китаєм не зробить Україну Піднебесною