Україна та Польща підписали безпекову угоду: що вона передбачає

У понеділок, 8 липня у Варшаві  президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали безпекову угоду.

Її текст опублікував Офіс президента.

Він передбачає, що у 2024 році Польща надасть Україні декілька пакетів військової допомоги і зобов’язується продовжувати підтримувати Україну протягом десяти років дії угоди.

Також Польща розгляне можливість передачі Україні не менш як однієї додаткової ескадрильї винищувачів МиГ-29.

Документ уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх безпекових угод передбачає можливість перехоплення ракет і безпілотників в українському повітряному просторі, випущених у напрямку Польщі.

«Учасники погоджуються з необхідністю продовження двостороннього діалогу та діалогів з іншими партнерами, спрямованими на вивчення обґрунтування та доцільності можливого перехоплення в повітряному просторі України ракет і дронів, випущених у напрямку території Польщі, дотримуючись необхідних процедур, погоджених державами та причетними організаціями», — йдеться в тексті документа.

Також у безпековій угоді йдеться про створення «Українського легіону» — підготовку особового складу Сил безпеки й оборони України на території Польщі, приєднатися до якого зможуть громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та інших державах.

Окрім того, угода містить потужний блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та вивчення додаткових можливостей спільного виробництва озброєння.

Також Польща продовжуватиме роботу логістичного хабу POLLOGHUB та використання потенціалу ЛитПолУкрбригу задля забезпечення ефективного постачання озброєння та обладнання ЗСУ.

У межах угоди має посилитися співпраця в невійськовій сфері, зокрема у розвідці, кібербезпеці, морській та інформаційній безпеці, захисті критичної інфраструктури.

Угода діє протягом десяти років з дати її підписання.

Нагадаємо, від початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Польща надала Україні 44 пакетів військової допомоги, які складалися з різних видів озброєння та боєприпасів на понад €4 млрд.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Безпекові угоди для України: як вони захистять нашу країну зараз і в майбутньому