Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що українська та американська команди перебувають на фінальному етапі переговорів щодо угоди про українські корисні копалини.
За її словами, переговори минули «дуже конструктивно» і майже всі ключові деталі вдалося узгодити.
«Українська та американська команди перебувають на завершальній стадії переговорів щодо угоди… Ми прагнемо завершити їх якнайшвидше, щоб перейти до підписання угоди. Ми сподіваємося, що лідери США та України зможуть підписати та затвердити її у Вашингтоні якнайшвидше, щоб продемонструвати наші зобов'язання на десятиліття вперед», — повідомила Стефанішина.
Що за угода про українські корисні копалини
15 лютого Зеленський під час зустрічі з американськими законодавцями на Мюнхенській безпековій конференції заявив, що не підпише проєкт угоди щодо українських рідкісноземельних мінералів, оскільки документ не містить гарантій безпеки.
Згідно з цим документом, США отримали б права на 50% запасів українських корисних копалин.
Журналісти називали умови угоди гіршими, ніж репарації, які мала виплатити Німеччина за підсумками Першої світової війни, і санкції, накладені на Берлін і Токіо після Другої світової.
20 лютого радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц заявив, що Києву потрібно «збавити тон» і підписати угоду про корисні копалини.
Також раніше Трамп стверджував, що Зеленський має лише 4% рейтингу підтримки. Проте за даними Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) станом на першу половину лютого 2025 року Зеленському довіряють 57% українців. Зеленський коментуючи заяву Трампа заявив, що інформація про нібито 4% довіри до українського президента, яку наводив Трамп, походить із росії.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.