404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Україна висловила занепокоєння обранням РФ до Ради з прав людини ООН
УНІАН

Україна занепокоєна потраплянням Росії до складу головного правозахисного органу ООН. Адже РФ проводить неоімперську агресивну політику проти сусідніх країн. Про це заявило МЗС України.

Пресслужба міністерства підкреслила, що як держава-засновниця ООН Україна є відданою принципам і цілям Статуту ООН та Загальній декларації прав людини. Генасамблея ООН переобрала Україну до складу Ради ООН з прав людини (РПЛ) з мандатом на 2021-2023 роки.

«Від самого початку ми підтримали заснування у 2006 році Ради ООН з прав людини та увійшли до її першого членського складу. Починаючи з 2010 року, за ініціативи України консенсусом схвалюються резолюції РПЛ під назвою «Роль превенції у розвитку та захисті прав людини», — йдеться у заяві.

В МЗС наголосили, що порушення міжнародного права — збройна агресія та тимчасова окупація — призвели до наступу на права людини та міжнародне гуманітарне право на окупованих територіях України.

Чиновники пообіцяли виконувати зобов’язання перед власним народом, частина якого страждає від російської окупації на Кримському півострові та в ОРДЛО. «Привертатимемо увагу до злочинів і грубих порушень прав людини, які чинить РФ як держава-окупант, працюватимемо над більш активним залученням РПЛ, її спеціальних процедур, УВКПЛ, договірних органів у галузі прав людини», — зазначили у відомстві. Міністерство обіцяє докладати зусиль для наповнення Кримської платформи правозахисним компонентом.

Водночас Україна висловила стурбованість потраплянням до складу РПЛ Росії. «Не може не викликати занепокоєння продовження потрапляння до складу Ради держав, які здійснюють свідому політику придушення прав власних громадян, а деякі проводять неоімперську агресивну політику проти сусідніх держав та репресії місцевого населення на окупованих територіях», — зауважили в МЗС України.

У відомстві додали, що сьогодні Рада за своїм складом все далі віддаляється від досягнення ідеалів, закладених лідерами держав у 2005 році. Але чиновники запевнили, що Україна залишатиметься відданою універсальному забезпеченню прав людини.

До Ради ООН з прав людини обрали 15 нових країн на трирічний строк (2021-2023 роки). Серед них Україна, РФ, Китай, Куба, Пакистан, Франція, Велика Британія, Узбекистан.

До РПЛ входять 47 країн. Щороку Генеральна Асамблея шляхом таємного голосування обирає нову групу держав на трирічний строк. Місця віддають за регіонами: 13 — африканським країнам, 13 — азійсько-тихоокеанській групі, 6 — Східній Європі, 8 — Латинській Америці, 7 — Західній Європі. Для обрання країні треба набрати принаймні 97 голосів.

Завданням Ради ООН з прав людини є підтримка і захист усіх прав людини у світі.

Як ми повідомляли раніше, Генсек ООН опублікував доповідь про порушення прав людини в анексованому Криму. ФСБ та інші структури окупантів застосовують тортури й депортують людей.

 

«Готова до боротьби». Україну вчетверте переобрали до Ради ООН із прав людини