404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Україна з 2021 року введе нульове мито на ввезення вина з ЄС

Нульове мито на ввезення вина з ЄС буде введено з 2021 року. Україна зобов’язалася ще зробити в рамках обнулення імпортних мит на деякі товари протягом семи років після укладення економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на директора з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародного консультанта ФАО ООН Катерину Звєрєву.

«З 2021 року буде введено нульове мито на ввезення вина до України (з країн Європейського Союзу). При цьому на сьогодні складається не найкраща ситуація на виноробному ринку – на 25-30% збільшився імпорт вина до України, порівняно з минулим роком», — написала представниця асоціації.

Міжнародний консультант ФАО ООН зазначила суму мита на ввезення вина з ЄС — 0,3-0,4 EUR/літр.

Звєрєва повідомила, посилаючись на дані Держстату, що у 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн. При цьому найбільшим зовнішнім ринком для українських виноробів став Казахстан, куди українці відправили продукції на $1,3 млн. Окрім того, один із найбільших ринків — Німеччина, туди українські виробники експортували вина на $1 млн.

Водночас, за словами директора з розвитку УПОА, імпорт вина минулого року склав $146,7 млн. В першому півріччі поточного року, за даними Держмитслужби, Україна експортувала вина на $6,1 млн. При цьому імпорт становив $67,9 млн, уточнила експерт.

«В грошовому вираженні експорт нижче за імпорт в 11 разів. Традиційно найбільшим постачальником вина до України є Італія. За шість місяців цього року Україна завезла італійського вина на $20,7 млн. З інших країн Україна імпортувала вина на $26,7 млн», — зазначила міжнародний консультант ФАО ООН.

Вона звернула увагу, що імпорт глобально зростає, проте Україна не може забезпечити ефективної підтримки галузі так, як це робиться в ЄС.

Українські винороби і профільні асоціації, як зауважила міжнародний консультант ФАО ООН, говорять, що конкурувати з європейськими гравцями, які отримують на свій бізнес до 70% дотацій, неможливо.

«Тому наші виноградники на сьогодні вирубують. Важливо і те, що на старті виноробного бізнесу в країнах ЄС підприємцям або надають пільговий податковий режим, або впроваджують «податкові канікули». Цей досвід варто було б взяти до уваги і Україні», — додала вона.

 

Нардепи хочуть скасувати штрафи за виготовлення та зберігання самогону