Україна звільнила з полону 95 захисників (фото)

Україна та росія у ніч проти 19 жовтня провели 58-й обмін військовополоненими. Додому вдалося повернути 95 українських захисників. 

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Звільнені військові захищали Маріуполь і «Азовсталь», Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Херсонщину. Це нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони, розповіли у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Серед тих, хто повернувся додому, — 69 солдатів і сержантів та 26 офіцерів. Зокрема, звільнили 34 військовослужбовців «Азову», що боронили Маріуполь, розповів командир бригади Денис Прокопенко.

Особливість цього обміну в тому, що додому повертаються чимало українців, які отримали незаконні вироки та були засуджені: 28 захисників — до тривалих термінів, а 20 — до довічного ув’язнення.

Зокрема, відомо, що додому повернувся правозахисник і військовий Максим Буткевич, якого незаконно засудили до 13 років колонії. Також вже в Україні боєць бригади «Азов» Владислав Андріанов, розповів військовий Артем Карякін.

Владислав потрапив у полон та вижив під час теракту в Оленівці, його засудили до 25 років колонії, розповідав Центр прав людини ZMINA. Його дівчину — маріупольську поліціянтку Марʼяну Чечелюк — звільнили з полону у травні.

Окрім того, з полону звільнили нацгвардійця, чий 12-річний брат Максим та бабуся Валентина загинули внаслідок удару по Кривому Рогу 21 вересня.

У Коордштабі кажуть, що чимало звільнених мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування.

Загалом з російського полону вже визволили 3767 людей, зауважили у Коордштабі.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Зеленський зустрівся з Папою Римським: розмовляли про полонених й депортованих