Українка увійшла до списку 100 найвпливовіших жінок року за версією BBC
FluroSat

Українка Анастасія Волкова увійшла до переліку 100 найбільш впливових та надихаючих жінок року за версією BBC. Вона є засновницею стартапу Flurosat, який надає технологічні послуги аграрному бізнесу в різних країнах світу.

Сервіс працює за підпискою і надає фермерам різноманітні дані про стан їхнього врожаю.

BBC пояснює, що Flurosat аналізує супутникові знімки полів, фотографії з дронів, застосовує технології штучного інтелекту і, спираючись на отриману інформацію. радить фермерам, як краще поводитися із врожаєм.

Користувач її системи може отримати підказки та рекомендації щодо поливу, використання добрив, потенційної дохідності його поля та ін.

Система дозволяє виявити потенційні проблеми із врожаєм задовго до того, як вони стануть помітні неозброєним оком, запевняють співробітники Flurosat.

Ми даємо фермерам рекомендації — кажемо, наприклад, що ось у цій частині поля рослини зневоднені. А на іншій — виснажені і потребують добрив

Влітку цього року видання MIT Technology Review включив Волкову до списку новаторів віком до 35 років.

Flurosat частково створюється в Україні — в нашій державі працює команда розробників проєкту.

Зараз послугами Flurosat користуються понад тисяча компаній з 15 країн світу.

Волкова здобула першу вищу освіту в Національному авіаційному університеті у Києві. Згодом отримала магістра в Варшавському технологічному університеті, а у 2015 році переїхала до Австралії, щоб займатися наукою.

У 2018 році вона захистила докторську дисертацію в Сіднейському університеті, а згодом заснувала Flurosat.

SpaceX повідомила про наступний старт — запуск місії Sentinel-6 Michael Freilich 21 листопада