Українка Людмила Лузан здобула бронзову медаль на Олімпіаді-2020
Getty Images

Каноїстка Людмила Лузан посіла третє місце у каное-спринті Олімпійських ігор у Токіо у жіночому каное.

Про це повідомляє Національний олімпійський комітет.

Лузан виборола бронзову медаль серед одиночок на дистанції у 200 метрів із результатом у 47,034 с.

Жіноча програма у каное-спринті дебютувала в олімпійській програмі саме на Іграх-2020 в Токіо.

Вона складається з двох стартів (одиночки на 200 м та двійки на 500 м). Перші в історії медалі Олімпіади у жіночому каное розігрували саме одиночниці.

Швидшими за неї були лише американка Невін Гаріссон (45,932 с) та канадка Лоренс Вінсент-Ляпонт (46,786 с).

Для 24-річної Лузан це перші дорослі Олімпійські ігри у кар'єрі. Проте у 2014 році вона здобула срібні нагороди юнацької Олімпіади.

Крім того, Лузан є п'ятиразовою призеркою чемпіонаті Європи. Зокрема, у її активі два золота європейської першості 2021 року.

Які успіхи України на Олімпіаді-2020

В активі нашої збірної вже 12 олімпійських нагород, дев'ять із яких — бронзові, дві — срібні та одна золота.

Бронзу також здобули Михайло Романчук — у плаванні (на дистанції 800 м вільним стилем), Дар’я Білодід у дзюдо, Ігор Рейзлін — у фехтуванні, Олена Костевич та Олег Омельчук — у командній стрільбі, Еліна Світоліна — в тенісі, Алла Черкасова — у вільній боротьбі, Марта Федіна та Анастасія Савчук — в артистичному плаванні, а Ірина Коляденко — у вільній боротьбі.

Срібну медаль здобув Михайло Романчук (на дистанції 1500 м вільним стилем) та Парвіз Насібов із греко-римської боротьби (до 67 кг).

А «золото» виборов Жан Беленюк. Він став найсильнішим у греко-римській боротьбі у вазі до 87 кг.

Після успішного дня на Олімпіаді Україна піднялась у медальному заліку на 37-му сходинку