404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Українська делегація оскаржила повноваження росіян у ПАРЄ
PASE

Постійна делегація України у Парламентській асамблеї Ради Європи оскаржила повноваження російської делегації.

Це відбулося під час відкриття зимової сесії, повідомляють ПАРЄ та постійна делегація України.

«Повноваження російської делегації були оскаржені на істотних підставах — порушення базових принципів Ради Європи — Марією Мезенцевою від (делегації) України, підтримуваною 38 членами ПАРЄ з п’яти різних делегацій. Асамблея проведе дебати щодо цього питання пізніше на цьому тижні», — повідомила Парламентська асамблея в офіційному акаунті у Twitter.

«Рішення набрало необхідні 38 голосів з п'яти національних делегацій. У профільних комітетів є 24 години, щоб підготувати доповідь з цього питання, і далі буде голосування за підтвердження повноважень», — зазначає українська делегація.

Як уточнив представник української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко, який перебуває на місці, питання щодо повноважень російської делегації Асамблея розгляне на засіданні в четвер, 28 січня.

Питання направлять до Моніторингового комітету, він підготує ​​доповідь, а також процедурний комітет підготує свою думку. Після цього доповідь і думку винесуть на розгляд Асамблеї для остаточного рішення.

Як відбувається процедура оскарження

Згідно з регламентом ПАРЄ, всі делегації перед початком першої в році сесії повинні направити заявки на участь в роботі асамблеї в поточному році. У перший день сесії повноваження делегацій підтверджуються автоматично, якщо з боку членів ПАРЄ не надходять заперечення.

Згідно з регламентом ПАРЄ, причинами для оскарження повноважень делегації можуть бути процедурні проблеми або істотні підстави.

Такими вважаються порушення п’ятої статті Статуту Ради Європи. У ній сказано, що кожна країна-член має поважати принцип верховенства права та гарантувати всім своїм громадянам захист їхніх прав та основних свобод.

Для оскарження повноважень щодо істотних підстав у залі пленарних засідань повинні проголосувати за не менш як 30 парламентаріїв з не менш ніж п'яти національних делегацій.

Комітет з моніторингу протягом 24 годин готує доповідь і проєкт відповідної резолюції. До моменту оголошення доповіді та ухвалення резолюції делегація має всі права, тобто може брати участь у засіданні, виступати й голосувати. Однак вона на не голосує за згаданий проєкт резолюції щодо неї.

Раніше російську делегацію позбавляли права голосу у квітні 2014 року після анексії Криму. На знак протесту росіяни відмовилися брати участь у сесіях ПАРЄ, а Москва припинила сплачувати свою частку внеску до бюджету Ради Європи.

У січні 2020 року російській делегації повернули повноваження у повному обсязі.

Інші пропозиції українців у ПАРЄ

Раніше Гончаренко повідомляв, що ПАРЄ відмовила РФ в проведенні дебатів щодо «мовного питання».

Українська делегація також ініціювала дебати щодо порушення Росією прав людини у Криму. На відкритті сесії нардеп, голова Постійної делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева порушила питання про повернення дискусії щодо порушення прав людини в Криму. Українська делегація ініціювала це для поточних дебатів на засіданні політичної групи Європейської Народної Партії (EPP).

«Мене підтримав колега Зінгеріс Мануеліс (Литва) і наш колега Власенко, який згадав нещодавнє рішення суду ЄСПЛ стосовно міждержавної скарги України проти Росії за порушення прав людини в Криму», — написала вона.

Депутат уточнила, що головуючий Почей (Польща) запропонував це рішення на розсуд колег, якщо в залі асамблеї буде така ініціатива для голосування. Потрібно було набрати більшість, щоб такі дебати все ж відбулися — і голосів виявилося достатньо.

Російська влада пояснила затримання Навального тим, що опозиціонер був у розшуку