Українська делегація в ТКГ покинула стіл переговорів через «експерта»
YouTube

Українська делегація у Тристоронній контактній групі вийшла з-за столу перемовин, оскільки до засідання ТКГ Росія залучила засудженого за тероризм «експерта» Маю Пирогову.

Про це представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш розповів в ефірі «Україна 24».

«Росія знала, що ми вийшли з-за столу переговорів, коли ми попередили про те, що вийдемо, якщо побачимо людей, засуджених за тероризм…Тому ми встали й вийшли. Тут демарш, скоріше, не з нашого боку, а з боку Росії, яка знала, проте пішла на провокацію. Ми вже заявили, що на наступному засіданні ТКГ буде та ж лінія української делегації. Тобто, якщо люди, засуджені українським судом, будуть знову на засіданні, ми встанемо і вийдемо», — наголосив він.

На останньому засіданні майже майже годин в різних режимах — в тристоронньому, потім в п'ятисторонньому, потім в повному складі делегаціями — в ТКГ обговорювали питання неможливості участі людей, засуджених за тероризм, в переговорному процесі.

З 2015 року Пирогова очолювала «департамент державної інформаційної політики Міністерства інформації ДНР», але потім її звільнили. 26 червня 2018 року Шевченківський райсуд Чернівців заочно засудив Пирогову до десяти років ув'язнення.

У січні 2021 року Росія самостійно розширила свою делегацію в ТКГ «громадськими радниками» з ОРДЛО. Росіяни підключили до ТКГ донецьких колаборантів Маю Пирогову і Владислава Тепличка, а з Луганська — Оксану Дібас та Юрія Барбашева.

У березні Україна попросила видалити Пирогову з зустрічі політичної підгрупи ТКГ.

Напередодні Кравчук наголосив, що домовитись з РФ стосовно Донбасу «практично неможливо». 

Chas News повідомляв, що Гармаш звинуватив ОБСЄ в «проросійському» модеруванні переговорів.

«Це не людина, це бот». Арестович каже, що посилає матом на своїй сторінці як приватна особа