Українські лікарі вперше «заморозили» серце пацієнта, щоб вилікувати аритмію
Pixabay

У Першому територіальному медичному об’єднанні Львова кардіохірурги «заморозили» серце 62-річного пацієнта, щоб вилікувати миготливу аритмію.

Про це у Facebook повідомив Олег Самчук, генеральний директор Першого територіального медичного об’єднання Львова.

«Нова для Львова операція називається кріоабляція. Під час неї в серце 62-річного пацієнта ввели рідкий азот із температурою мінус 60 градусів, який вбив хворі ділянки серця», — повідомив Олег Самчук.

За його словами, миготлива аритмія — головна причина виникнення ішемічних інсультів. За неї в передсердя іде імупульс, який змушує стінки неконтрольовано скорочуватися: 400-500 разів на хвилину за норми 50-60. Ризик виникнення тромбів в такому стані зростає в п’ять разів, і відповідно в п’ять разів вищий ризик виникнення інсультів.

«З миготливою аритмією живуть до 800 тисяч українців. Раніше вони не мали шансу одужати, бо хвороба не лікується медикаментозно: ліки хіба розріджують кров, щоб мінімізувати виникнення тромбу. Тепер завдяки «кріоабляціям» у нас з’явилася змога заморожувати ділянки передсерця, щоб вони не пропускали до відділів серця хаотичні імпульси. Шанси одужати після такого втручання — 90%», — стверджує Олег Самчук.

Першим цей шанс на кріоабляцію отримав 62-річний львів’янин, який хворіє з 2018 року.

Після нього «кріоабляції» зробили ще двом пацієнтам.

Перші операції львівським кардіохіругам допомогли провести колеги з Національного інстититуту серцево-судинної хірургії ім.М.Амосова.

Раніше Chas News повідомляв, що в Україні вперше успішно пересадили кістковий мозок від неродинного донора дорослій пацієнтці.

Вперше в Україні пацієнт приватної клініки став донором органів