Пілоти безпілотників стали найсмертоноснішими солдатами на сучасному полі бою. Вони здатні доставити вибухову міць гранатомета з точністю снайпера і на дальність, з якої б'є артилерія.
Про це пише The Wall Street Journal.
В Україні оператори БпЛА створили нейтральну зону перед лінією фронту, яка цього року завадила масованій російській армії прорвати оборону.
Автор публікації зазначає, що російські сили, більш численні і краще оснащені, не домоглися прориву і зазнали великих втрат «головним чином завдяки операторам дронів».
Один із них — 29-річний Олександр Дахно з 47 окремої механізованої бригади. За його словами, він убив за півтора року близько 300 російських окупантів.
«Що майже вдвічі більше, ніж приписують найсмертоноснішому американському снайперу, головному старшині Крісу Кайлу, який служив в Іраку. У деяких колег Дахно навіть вищі цифри», — пише WSJ.
Україна стала першою країною, яка інтегрувала підрозділи безпілотників у більшість бригад збройних сил, де вони, як правило, створюють власні техноцентри і майстерні для виробництва боєприпасів. У той час, як росія може випустити в небо більшу кількість дронів, Україна має перевагу в досвідчених пілотах і технологіях.
«Інноваційне використання Україною малих повітряних дронів дає їй перевагу відтоді, як її набагато більший сусід почав вторгнення в лютому 2022 року», — зазначає автор публікації.
У WSJ додають, що переважна більшість тих, хто тепер перебуває в підрозділах безпілотників, ніколи раніше не служили в армії.
Дахно, завзятий гравець у відеогеймер в юності, нещодавно спрямував великий дрон із видом від першої особи, оснащений бомбою, у шкільну залу, де ховалися окупанти. Школи більше немає.
За найкращими операторами дронів стоять організації, які працюють як упорядковані технологічні стартапи. Інновації, логістика та комунікації, а також грамотна військова тактика — ось їхній ключ до успіху.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.