Кіберфахівці української розвідки отримали доступ до закритих службових документів структурного підрозділу міністерства транспорту рф — Федерального агентства повітряного транспорту, відомого як «Росавіація».
Про це повідомили у пресслужбі ГУР.
Українським розвідникам вдалось дізнатися:
- Протягом січня 2023 року зафіксували 185 авіапригод за участі цивільної авіації рф. Близько третини кваліфіковано як інциденти різного рівня небезпеки. Лідером тут став російський ближньомагістральний літак Sukhoi superjet ― з ним було 34 проблемні випадки.
- За перших 9 місяців 2023 року на росії задокументували 150 випадків технічних несправностей літаків. За аналогічний період 2022 року зафіксовано 50 таких інцидентів. Отже, літати в росії стало втричі небезпечніше.
- Найбільш проблемними місцями російської авіації залишаються двигуни та шасі, а також інші важливі елементи: гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення.
- Росія має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом. Через брак потужностей та спеціалістів у москві намагаються обслуговувати літаки в Ірані — там це роблять без відповідної сертифікації.
- Станом на березень 2022 року, росіяни мали близько 820 цивільних бортів іноземного виробництва. На той час лише до 10% із них пройшли через несертифікований ремонт із застосуванням неоригінальних запчастин. А зараз через такий «сервіс» прогнали вже майже 70% авіапарку.
- Через гострий дефіцит запчастин в росії одні літаки розбирають для ремонту інших. До середини 2023 року в рф пустили на «донорство» понад 35% повітряних суден.
- Більшість радянських літаків Ан-2 станом на зараз не літають, бо двигуни до них вироблялись у Польщі, а через санкції росіяни не можуть їх отримати.
- Лише впродовж січня 2023 року у 220 суден Airbus, що є в росії, було 19 різних відмов. Зокрема, у в 9 літаках, які використовує «Аерофлот», зафіксували 17 випадків задимлення.
- Зафіксували 33 технічні відмови тих чи інших систем літаків Boeing. Усього їх в росії 230.
- Кожен сьомий бразильський Embraer у росії зламаний, а їх в рф налічується 21.
Усе це — прямий наслідок санкцій, який росія намагається приховати, наражаючи на смертельну небезпеку своє населення, заявили в ГУР.
Раніше повідомлялось, що США перевіряють 100 нафтових танкерів через можливе порушення санкцій проти рф.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.
ЄС готує новий пакет санкцій проти росії. Що може до нього ввійти