404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Український бізнесмен Поляков купив виробника супутників Dragonfly
ITC.ua

Український підприємець Макс Поляков купив виробника малих супутників Dragonfly Aerospace з Південної Африки, повідомляє Reuter.

Власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР). Це компанія з 20-річним досвідом роботи у сфері високих технологій, супутникових знімків і корисних навантажень, що будує нині завод із виробництва мікросупутників.

Угода дає Полякову опору на ринку технологій малих супутників. Він жорстко конкурентний і стрімко розвивається.

Суму угоди сторони не розголошують.

Firefly — інша компанія Полякова, більшістю акцій якої володіє інвестиційний фонд Полякова Noosphere Ventures — працюватиме спільно з Dragonfly. Поляков сподівається, що супутники Dragonfly можна запускати на ракеті Firefly Alpha. Вона, на думку бізнесмена, буде готова до кінця червня.

Це стане джерелом прибутку для Firefly і забезпечить компанії стабільний потік замовлень. 

У планах Полякова — відкрити виробничі майданчики в США і Європі. Зараз у компанії Firefly є великий R & D-центр в Дніпрі. Чи створить бізнесмен окрему платформу для Dragonfly Aerospace, поки невідомо. 

«Ця угода дає нам можливість контролювати ціну і масове виробництво компонентів. А ще дозволить нам зібрати всі робочі місця інхаус», — прокоментував Поляков.

«Ця покупка зміцнює статус Dragonfly Aerospace як критично важливого компонента вертикально інтегрованої космічної екосистеми, яку створюють Поляков і Noosphere Ventures. До неї входять Firefly — постачальник космічних запусків за конкурентними цінами, EOS Data Analytics (EOSDA) — компанія супутникових даних та аналітики з власними радіолокаційними й оптичними супутниковими угрупованнями, а також SETS — фірма з виробництва космічних двигунів», — пише південноафриканська компанія в прес-релізі на сайті.

Раніше в квітні Поляков розповів, що будує вертикально інтегрований космічний бізнес. Крім Firefly Aerospace і EOS Data Analytics, він вже включає SETS і постачальника орбітальних транспортних засобів D-Orbit. А тепер до них додався Dragonfly.

Firefly, новозеландський стартап Rocket Lab і Virgin Orbit Річарда Бренсона — лідери в довгому списку постачальників малих запусків, які заробляють на доставці малих супутників.

У червні 2018 року Firefly уклала угоду про стартові послуги з британською Surrey Satellite Technology Limited на забезпечення в 2020-2022 роках запусків малих супутників за допомогою ракет нового покоління Firefly Alpha.

Потім Firefly Aerospace отримала контракт від NASA. Вона доставлятиме корисне навантаження на поверхню Місяця за допомогою місячного модуля Blue Ghost на суму $93,3 млн. Фірма уклала угоду про послуги із запуску з компанією-розробником обладнання та авіоніки Adaptive Launch Solutions. Вона передбачає чотири запуски ракети Alpha, починаючи з 2021 року.

Firefly Aerospace заявила про плани залучити у наступні 12 місяців $350 млн на масштабування виробництва і створення ракети середнього класу — Firefly Beta.

Крім ракет Alpha і Beta, Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV), відомого як космічний буксир, для доставки супутників із ракети на певну орбіту. А ще — місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

Раніше ми повідомляли, що дочірня компанія Firefly Black LLC компанії Firefly Aerospace уклала контракт із національним космічним агентством США NASA на виведення на орбіту малих супутників на $9,8 млн.

Українці відповідатимуть за місячну місію. Компанія Максима Полякова отримала $90 млн від NASA для програми «Артеміда»