Український стартапер продає свою ногу як NFT, щоб допомогти діабетикам

Богдан Діордіца, CEO стартапа для людей з діабетом Sugarrr виставив на продаж 3D-модель своєї ноги, щоб зібрати гроші на розробку програми для діабетиків.

Про це пише видання «Нож».

За допомогою цифрової кінцівки він хоче врятувати сотні інших, реальних кінцівок, від ампутації, розповів Богдан «Ножу».

Лот розміщений на NFT-аукціоні Foundation, його стартова ціна — 5 ETH. Станом на 27 травня це приблизно $14 тис.

22-річний Богдан кілька років тому ледь не позбувся однієї ноги. Все через те, що він 13 років живе з діабетом першого типу.

Як виглядає NFT-нога

Верх NFT-ноги зроблено у вигляді сполучного вузла, а до самої моделі прикріплено інсулінову помпу. Цей пристрій замінює щоденні ін'єкції і подає інсулін в організм цілодобово. На подіумі розмістили напис «2448». Ця цифра символізує кількість щоденних ампутацій.

«Ногу, яку відсканували для роботи, близько двох років тому мали відрізати. У той день мені пощастило більше, ніж іншим двом з половиною тисячам людей з діабетом — і я залишився двоногим», — пояснює Богдан.

У чому полягає допомога?

50% виручених від продажу NFT коштів підуть на розробку програми Sugarrr. Компанія розробляє однойменний додаток, який збирає і аналізує дані про перебіг хвороби, діабету. Програма прогнозує стан людини і допомагає попередити розвиток гіпо- або гіперглікемії — критичних станів, які можуть обернутися нирковою недостатністю, сліпотою або ж ампутацією.

Творці «Ріка і Морті» випустять анімаційний серіал з використанням NFT