Українці найбільше довіряють Збройним силам та Зеленському — опитування
Міноборони

Центр Разумкова оприлюднив дані соціологічного опитування українців, яке проводили з 22 лютого по 1 березня 2023 року щодо оцінки ситуації в країні та дій влади.

Згідно з дослідженням, 61% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 21% — що події розвиваються в неправильному напрямі. Рівень оптимізму в суспільстві зріс, 49% громадян вірять, що держава здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 36% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі.

Що стосується ставлення до влади, то 82% українців вважають, що керівництво добре справляється у сфері оборони. 80% громадян високо оцінюють дії влади у питаннях енергозабезпечення, а 75% — у зовнішній політиці. При цьому лише 45% українців вважають, що влада справляється в економічній сфері. Частіше негативно оцінюється діяльність у сфері боротьби зі злочинністю, правосуддя та боротьби з корупцією.

Найбільше довіри в суспільстві викликають Збройні сили (довіряють 96% опитаних), волонтерські організації (88%), добровольчі загони (87%), Національна гвардія України (86%), ДСНС (85%).

Більшість респондентів висловлюють недовіру чиновникам (не довіряють їм 64%), політичним партіям (63%), судам (59%), Верховній Раді України (51%). Українці оцінили корумпованість української влади на 6,8 балів із 10.

Серед політиків та громадських діячів найбільшу довіру в українців викликає Володимир Зеленський (85%), Сергій Притула (65%), Михайло Подоляк (59,5%). Частіше висловлювали довіру, ніж недовіру Андрію Єрмаку (відповідно 41% і 36%), Руслану Стефанчуку (відповідно 35% і 27%), Сергію Стерненку (відповідно 29% і 18%).

Більшість опитаних не довіряють Юрію Бойку (82%), Юлії Тимошенко (76%), Петру Порошенку (65%), Олексію Арестовичу (59%). 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Великдень — найважливіше свято для 70% українців — опитування