Українці почали навчання на шведських винищувачах Gripen — Зеленський

Українські військові почали ознайомче навчання на шведських винищувачах JAS 39 Gripen.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції після переговорів зі шведським прем’єром Ульфом Крістерссоном, 

За його словами, українці сподіваються отримати ці літаки від Швеції. Президент обговорив таку можливість із прем’єром Швеції.

«Літаки Gripen — це гордість Швеції. Я впевнений, що Gripen можуть зробити нашу свободу значно більш захищеною. Тестові випробування Gripen за участі українців, наших пілотів, уже почались», — сказав Зеленський.

Він додав, що зустрічатиметься зі спікером парламенту, представниками парламентських сил та порушуватиме це питання як одне з ключових для захисту неба.

Раніше у Швеції заявляли, що не планують передавати свої винищувачі Україні, оскільки вони є невіддільною частиною національної оборони.

Saab JAS 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Прийнятий на озброєння у 1997 році.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Україна та Швеція будуть спільно виготовляти БМП CV-90