В Україні офіційно можна користуватись електронними трудовими книжками

В четвер, 10 червня в Україні набув чинності закон, який запроваджує електронні трудові книжки.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України у Facebook.

«Законом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки», — йдеться у повідомленні.

Згідно із законом, протягом п'яти років відбуватиметься перехідний період від паперових трудових книжок на електронний документ.

У цей час можна використовувати як паперову трудовий документ, так і електронну форму уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність.

Де отримати та як працюватиме електронна трудова книжка?

Електронну трудову створюватимуть у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування через портал е-послуг Пенсійного фонду.

Для цього працівник і роботодавець вноситимуть до реєстру скани або оцифровані копії паперової трудової, довідок тощо, які мають бути підписані кваліфікованим електронним підписом.

Після внесення відомостей до Держреєстру роботодавець зобов'язаний віддати працівнику оригінал паперової трудової під підпис.

Крім того, працівник може просити вносити до паперової книжки відомості про прийняття на роботу, переведення та звільнення, попри наявність електронної трудової.

Також цим законопроектом запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію.

Водночас, зазначається, що у разі перенесення призначення пенсії та продовження перебування у трудових відносинах, розмір пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %.

У Мінцифри розповіли, як зміниться процедура прописки в Україні