Путін заявив, що Росія повинна реагувати на арешт Медведчука
УНІАН

З України «роблять російського антипода», і це викликає жаль у Володимира Путіна, президента РФ. Про це політик сказав на нараді з постійними членами Ради безпеки країни, повідомляють російські агентства РІА «Новости» і ТАСС.

Так він прокоментував домашній арешт свого кума й депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука, якого підозрюють у державній зраді.

«Судячи з усього, і це дуже сумно, Україну повільно, але вірно перетворюють у якийсь антипод Росії, у якусь анти-Росію, у якийсь майданчик, з території якого ми постійно, судячи з усього, будемо отримувати новини, які вимагатимуть особливої з нашого боку уваги з точки зору забезпечення безпеки РФ», — заявив Путін.

Зараз, як відомо, там відбувається абсолютно очевидна зачистка політичного поля. Закриваються загальнонаціональні засоби масової інформації. І нічого, наші партнери західні ніяк на це не реагують, якщо не сказати, підтримують подібне рішення

Про кримінальне переслідування Медведчука очільник РФ зауважив, що українським громадянам ставлять в провину контакти з Москвою з економічних питань.

Путін вважає, що в Україні «з політичних мотивів, вибірково, комусь в провину закидають роботу з Росією в сфері економіки. Хоча багато, в тому числі і осіб з вищого політичного керівництва України, активно працюють протягом багатьох років в Росії і в Криму теж, і нічого. Це вважається нормою».

Тому президент РФ вважає арешт Медведчука «політичним і вибірковим рішенням, спрямованим тільки на одне: зачистити політичне поле від тих сил, які виступають за мирне вирішення кризи на Донбасі і добросусідські відносини з Росією».

Політик вважає, що це питання повинно завжди знаходитися в полі уваги РФ.

«Ми своєчасно, належним чином, беручи до уваги ті загрози, які для нас створюються, повинні будемо на це реагувати. Товарообіг у нас за рік склав $9,9 млрд. Що, всіх, хто працює з Росією, будуть в Україні притягати до кримінальної  відповідальності?»запитав Путін.

Передісторія

11 травня генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку. Також СБУ повідомила про обшуки в офісі ОПЗЖ та двох будинках Медведчука. За даними ЗМІ, силовикам всіляко перешкоджала охорона нардепа.

Правоохоронці підозрюють, що Медведчук вступив у змову з РФ для видобутку нафти і газу в Чорному морі. Також у 2020 році Медведчук через Козака передав Росії інформацію про розташування прихованого підрозділу ЗСУ.

Вечері 13 травня на Медведчука вдягнули електронний пристрій стеження.

Як ми писали раніше, у Москві заявили, що навряд чи нададуть притулок Медведчуку. А він поки що й не просив.

Медведчуку обрали запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт