Університет у Китаї, ймовірно, збирає списки ЛГБТ+-студентів, щоб вивчити їхній душевний стан та політичні погляди
Getty Images

Шанхайський університет нібито попросив факультети скласти списки своїх студентів, які є представниками ЛГБТ+, та повідомити про їхній душевний стан, політичні погляди тощо.

Внутрішнє розпорядження університету опублікували у китайській соцмережі Weibo, а також у Twitter. Однак сам заклад від коментарів відмовився, пише The Guardian.

Університет, посилаючись на «відповідні вимоги», просить факультети «знайти й дослідити» студентів, які є представниками ЛГБТ+.

Студентів мають опитати про їхній душевний і психологічний стан, політичні позиції та соціальні контакти. Не вказується, навіщо закладу така інформація.

Студенти та активісти стурбовані тим, що ці дані можуть використовувати для переслідування. Юристи ж припускають, що розпорядження університету порушує закон про конфіденційність.

Права ЛГБТ+ у Китаї

У Китаї гомосексуальність офіційно не заборонена, а з 2001 року її вилучили з переліку психічних розладів.

Водночас на законодавчому рівні гомосексуальним парам не надається таких самих прав, як гетеросексуальним, зокрема щодо всиновлення, укладання шлюбу, спільного володіння чи успадкування майна тощо.

Так, одностатеві пари не можуть одружуватися, оскільки законодавство визнає, що шлюб — це союз між чоловіком і жінкою.

Конституція держави передбачає рівність усіх громадян, однак у документах не вказується, що людина не має піддаватися дискримінації через свою сексуальну орієнтацію.

Із 2016 року в Китаї на офіційному рівні заборонили трансляцію на телебаченні та в інтернеті «збоченої сексуальної поведінки», серед якої і гомосексуальні відносини.

Ініційоване того ж року Програмою розвитку ООН опитування показало, що лише 5% ЛГБТ+-людей у Китаї наважуються здійснити камінґ-аут у сім'ї та серед друзів і лише 17% вважають, що їх повністю приймають на роботі.

Китайська соцмережа WeChat видалила десятки ЛГБТ-акаунтів