Уряд хоче дозволити виїжджати заброньованим від мобілізації чоловікам

Кабмін планує надати дозвіл на виїзд з України військовозобов’язаним чоловікам, яких забронювали від мобілізації.

Про це міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла в інтерв’ю Forbes.

За її словами, в уряді відмовились від проєкту «єВідрядження», який передбачав виїзд під заставу.

«З урахуванням проєкту нової постанови про бронювання окрема процедура «єВідрядження» втратила сенс, тому що заброньовані особи матимуть змогу безперешкодно перетинати кордон за наявності необхідних документів», — розповіла посадовиця.

Міністерство економіки підготувало проєкт постанови, який деталізує та унормовує критерії та порядок організації бронювання. Зараз він перебуває на погодженні.

«Зараз ця дискусія у самому розпалі. Щойно буде узгоджена позиція, Міністерство економіки вийде з відповідною комунікацією», — зазначила Свириденко.

Міністерка не уточнила на яких умовах заброньованим чоловікам хочуть дозволити виїжджати з України. А також додала, що фінальне рішення ухвалюватиме Міноборони та Генштаб.

«У нас не стоїть завдання дозволити виїжджати всім, наше завдання – допомогти бізнесу, який працює, виїхати за кордон для укладання нових контрактів, угод, участі у виставках тощо», — сказала Свириденко.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

На Чернігівщині СБУ викрила канал втечі ухилянтів за кордон (фото)