Уряд не виділив гроші на закупівлю кисневих станцій для українських лікарень — нардеп
Рівненська ОДА

У 2021 році уряд України не виділив коштів на закупку кисневих станцій у лікарні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала Інна Совсун, народний депутат України.

За її словами, ще влітку Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, щоб виділити гроші з бюджету на кисневі станції.

Інна Совсун заявляє, що Кабмін пообіцяв вирішити це питання на своєму рівні, але так нічого і не зробив.

«На жаль, за літо уряд жодним чином не допоміг українським лікарням та українським пацієнтам підготуватися до нової хвилі епідемії. Ми профyкaли безцінний час», — написала депутат.

Інна Совсун додала, що надіслала запити в усі обласні департаменти охорони здоров'я, щоб дізнатися, яка ситуація насправді.

Їй відповіли, що «кошти на закупівлю і встановлення кисневих станцій в закладах охорони здоров'я у поточному році не виділялися». Дехто зміг використати гроші з минулого року.

Про невиділення коштів заявили 15 областей: Херсонська, Луганська, Сумська, Кіровоградська, Тернопільська, Харківська, Вінницька, Житомирська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська.

За словами Інни Совсун, гроші просто десь «зависли». На закупівлю однієї станції потрібно в середньому чотири місяці, тобто їх тепер фізично не встигнуть закупити до нового спалаху коронавірусу.

Тим часом в Україні виявили 7 866 випадків захворювання на коронавірус за останню добу, динаміка невтішна. Серед госпіталізованих 98% не зробили щеплення. 

З 23 вересня Україна переходить у «жовту» карантинну зону. Для вакцинованих передбачені бонуси