Уряд оприлюднив аудит держави. Україна має потенціал на $1 трлн
Кабінет Міністрів України

Уряд підбив підсумки економічного аудиту. На думку чиновників, розмір нереалізованого потенціалу України за останні 10 років становить 1 трильйон доларів.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на презентації результатів аудиту.

Найбільшу частку в цій цифрі займають корисні копалини. За словами голови уряду, правильне використання надр може принести Україні $409 млрд.

«В Україні є понад 12 тисяч розвіданих родовищ корисних копалин. І тільки третина з них розробляється. Фактично, це трохи більше чотирьох тисяч ділянок, які сьогодні знаходяться в розробці», — сказав Шмигаль.

Він заявив, що збільшення видобутку корисних копалин не означає збільшення експорту за кордон копалин як сировини.

«Це означає створення основи для створення високотехнологічної продукції з доданою вартістю. У нас є нафта і газ, у нас є руди й дорогоцінні метали», — сказав Шмигаль.

Згідно з результатами аудиту, Україна не використала свій земельний потенціал на $85 млрд.

«29 років вільне розпорядження землею було обмежене, а, отже, її цінність була знижена в рази. За цей час у державі зникло 5 млн га землі, розвиток зрошення та інвестицій в сільське господарство було загальмоване на десятиліття, а подекуди зупинено зовсім», — зазначив Шмигаль.

Він повідомив, що за 10 років середня вартість землі сільськогосподарського призначення за один гектар зросте фактично в п’ять разів.

Нереалізований потенціал України щодо використання водних ресурсів уряд оцінив у $12 млрд, лісових в $40 млрд, повідомив Шмигаль.

Ми повинні були розширювати площі наших лісів і використовувати деревину переважно для розвитку власного меблевого виробництва. Тільки зміна орієнтирів з експорту сировини на виробництво власної продукції дасть країні, як мінімум, 40 млрд доларів за 10 років

Шмигаль фактично приховано прорекламував гідроенергетику: він заявив, що Україна роками ігнорувала розвиток цієї галузі і її потенціал держава використовує тільки наполовину. Сказав він і про потенціал аквакультури — тобто розвиток рибного господарства. Його українці використовують лише на чверть. Зрошення земель розвинене менш ніж на 20% від того, як «повинно бути».

«Наприклад, ефективна система зрошення в південних областях України дала б можливість збільшити врожаї в 2,5-3 рази і це — теж невикористаний потенціал, який дасть країні додатковий ВВП», — зазначив прем'єр.

«$1 трлн ВВП за 10 років — це нереалізований потенціал нашої країни. $1 трлн втратили всі громадяни країни через постійні зміни векторів, незавершені реформи, відсутність довгострокової економічної стратегії, корупцію, неефективне управління», — підсумував політик.

Стефанчук назвав незалежність України «вечіркою тривалістю 30 років», за яку виставлений чек